Cannes Film Festivali bu yıl yapılacak

44
Cannes Film Festivali bu yıl yapılacak

Cannes Film Festivali bu yıl yapılacak

Geçen yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılamayan Cannes Film Festivali bu yıl yapılacak. Duyurulan tarih; 6 Temmuz-17 Temmuz…

Bu yıl 74.’sü düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nin programı festivalin Youtube kanalı üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayın aracılığıyla, Festival Direktörü Thierry Frémaux ve Festival Başkanı Pierre Lescure katılımıyla açıklandı.

Ana Yarışma

  • A Hero – Asghar Farhadi
  • Tout s’est bien passé – François Ozon
  • Tre Piani – Nanni Moretti
  • Titane – Julia Ducournau
  • The French Dispatch – Wes Anderson
  • Red Rocket – Sean Baker
  • Petrov’s Flu – Kirill Serebrennikov
  • Memoria – Apichatpong Weerasethakul
  • Lingui – Mahamet-Saleh Haroun
  • Les Olympiades (Paris 13th District) – Jacques Audiard
  • Les Intranquilles (The Restless) – Joachim Lafosse
  • La Fracture – Catherine Corsini
  • Julie (The Worst Person in the World) – Joachim Trier
  • Hytti NRO 6 (Compartment NO.6) – Juho Kuosmanen
  • Haut Et Fort (Casablanca Beats) – Nabil Ayouch
  • Ha’berech (Ahed’s Knee) – Nadav Lapid
  • Drive My Car – Ryusuke Hamaguchi
  • Bergman Island – Mia Hansen-Love
  • Benedetta – Paul Verhoeven
  • A feleségem története (The Story of My Wife) – Ildikó Enyedi
  • Flag Day – Seann Penn
  • Annette – Leos Carax

Belirli Bir Bakış

  • Commitment Hasan – Semih Kaplanoğlu
  • Lamb – Valdimar Jóhansson
  • Noche de Fuego – Tatiana Huezo
  • Bonne mère – Hafsia Herzi
  • Women Do Cry – Mina Mileva & Vesela Kazakova
  • Delo (House Arrest) – Alexey German Jr.
  • Bule Bayou – Justin Chon
  • Moneyboys – C.B Yi
  • Freda – Gessica Geneus
  • Un Monde – Laura Wandel
  • The Innocents – Eskil Vogt
  • After Yang – Kogonada
  • La Civil – Teodora Ana Mihai
  • Unclenching The Fists – Kira Kovalenko
  • Et il y eut un matin (Let there be morning) – Eran Kolirin
  • Rehana Maryam Noor – Abdullah Mohammad Saad

Özel Gösterim

  • H6 – Yè Yè
  • Cahiers Noirs (Black Notebooks) – Shlomi Elkabetz
  • Marinheiro Das Montanhas (Mariner of the Mountains) – Karim Aïnouz
  • JFK Revisited: Through The Looking Glass – Oliver Stone
  • Jane Par Charlotte – Charlotte Gainsbourg
  • The Year of the Everlasting Storm – Jafar Panahi & Anthony Chen & Malik Vitthal & Laura Poitras & Dominga Sotomayor & David Lowery & Apichatpong Weerasethakul
  • Babi Yar. Context – Sergei Loznitsa

Cannes Prömiyer

  • Evolution – Kornél Mundruczó
  • Tromperie (Deception) – Arnaud Desplechin
  • Cow – Andrea Arnold
  • Cette Musique Ne Joue Pour Personne (Love Songs for Tough Guys) – Samuel Benchetrit
  • Mothering Sunday – Eva Husson
  • Serre-Moi Fort (Hold Me Tight) – Mathieu Amalric
  • In Front of Your Face – Hong Sangsoo

Gece Yarısı Gösterimleri

  • Oranges Sanguines (Bloody Oranges) – Jean- Christophe Meurisse
  • Val – Ting Poo & Leo Scott

Yarışma Dışı

  • De Son Vivant – Emmanuelle Bercot
  • Emergency Declaration – Han Jae-Rim
  • The Velvet Underground – Todd Haynes
  • Stillwater – Tom Mccarthy
  • Aline – Valérie Lamercier
  • Bac Nord – Cédric Jimenez

~Liste https://filmloverss.com/ ‘dan alınmıştır~

Önceki İçerik“Bunu Sen de Yaparsın?!”
Sonraki İçerikHaftanın Kitabı: Aydın Muhiti seçti

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz