Aydın Muhiti eski nesil bir edebiyat dergisi. “Eski Nesil” (?) derken de internetten yayına geçerken de bir paradoksa imza attığımızın farkındayız. Hem dijital çağın en ileri teknikleriyle yayına geçmek hem de eski nesil olduğunu iddia etmek nasıl olabiliyor?

Bizler kâğıda basılı medyanın ömrünü büyük oranda doldurduğuna inananlardanız.  Geleceğin sanal/dijital ortamda boy atacağını düşünüyoruz. Ama sanal ortamın sakıncalarının da yararlarının da farkında olarak edebiyata emek vermek istiyoruz. Biz dünyanın her tarafından izlenebilen, kısa sürelerde geniş kitlelere ulaşabilen, kolayca arşivlenebilen, sınırsız dataları depolayabilen, edebi bir hafıza oluşturabilecek, kolaylıkla yaygınlaşabilecek, erişimi kolay, parasız, bir edebiyat mecrası düşlüyoruz. Ama bunu yaparken günümüz “yeni çağ” (!) insanlarının yaptığı gibi, “Ben yaptım, oldu!”, kolaycılığına kaçmadan! Sabırla, sebatla, ince işçilikle, edebi duyarlılıkla ve sorumluluk duygusuyla…

O nedenle yayın araçlarımız en ileri teknolojiyi materyal olarak kullanıyor olabilir ama biz  “Eski Nesil Edebiyat ve Sanat Mecmuası” https:aydinmuhiti.com olarak nükte, latife, espri, kinaye, istiare, mecaz, hiciv, telmih, kafiye, redif, teşbih, hatır, gönül, kadir, kıymet, hürmet, onur, gurur, adalet, hakkaniyet, kalite, kalibre, merhamet, vicdan, cesaret, metanet, haysiyet ve dürüstlük, bilumum söz sanatları, cümle cevahir münevveran havadislerine ve en çok da edebiyatın seçkin/saygın referans sitesi olmaya önem veriyoruz.

Birinci sınıf avangard bir edebiyat dergisinin, bugün kaybolmaya yüz tutmuş eskiye dair erdemler üzerine kurulabileceğini ve etkili olabileceğini sizlerin de katkılarınızla göstermek istiyoruz.

O yüzden de diyoruz ki: Yaşasın Edebiyat! Yaşasın Sanat!
Ve yolumuz açık olsun.

Murat İlhan
Genel Yayın Yönetmeni

Bizi Takip Edin

0BeğenenlerBeğen
47TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol