Türkiye’nin İlk Dijital Sanat Merkezi Sahneport Yaza Hazır

15
Türkiye’nin İlk Dijital Sanat Merkezi Sahneport Yaza Hazır

Türkiye’nin İlk Dijital Sanat Merkezi Sahneport Yaza Hazır

Pandemiyle birlikte hızla yükselen hibrit model sanat anlayışıyla kurulan Sahneport, haziran ayı boyunca en özel etkinlikleri kullanıcı dostu bir ara yüz ile sanatseverlerle buluşturacak.

Sanat paylaşımlarını, dijital platforma taşıyarak modern dünyaya ayak uyduran Sahneport, haziran ayıyla beraber yaz sezonunu açıyor.

Ezberbozan yaklaşımıyla sadece tek bir sanat dalını değil, multi-disipliner sanat dallarını tek bir platformda buluşturan Sahneport, en özel ve eğlenceli etkinlikleri ile haziran ayında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Tek çatı altında eşsiz yapıtların yer aldığı Sahneport’ ta haziran ayı içerisinde tiyatro oyunları, çocuk etkinlikleri, konserler, müzik performansları ve sinema filmleri izleyicilere sunulacak.

Yolcu Tiyatro ve Tiyatrotrem haziran ayında Sahneport’ta seyircisini bekliyor!

1 Haziran itibariyle Yolcu Tiyatro’nun açılışını, 24 Mayıs itibariyle Tiyatrotem’in eserleri takip edecek. Ardından Altınok Çocuk Tiyatrosu’nun bünyesinde çeşitli tiyatro oyunları, haziran ayı boyunca seyircilerine keyifli anlar yaşatacak.

Nardis Jazz Club konserleri haziran ayında Sahneport’ta devam edecek!

Mayıs ayında caz severlere müzik ziyafeti yaşatan Nardis Jazz Club, GarantiBBVA sponsorluğunda varlığını göstermeye devam ediyor. Oldukça ses getiren etkinlik, yılsonuna kadar etkisini sürdürecek.

Prof Pi Show, haziran ayında Sahneport’ta iddiasını gösterecek!

Rüyalardan ilham alan gösteri, sürreal dünyanın eğlenceye açılan kapısını haziran ayı itibariyle yıl sonuna kadar Sahneport’ta izleyicilerle buluşturacak.

Epizot Görsel Sanatlar, “İkinci Bahar” ve “Şaşkın Aşıklar” eserleriyle Sahneport’ta!

Biraderler Yapım’ın “İlelebet… Bir Atatürk Hikâyesi” Sahneport’ta yerini alacak.

Zamanın ötesinde bir lider ve fikir adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıklarını ve 1924-1933 yılları arasında yapılan devrimler dönemini anlatan oyun, farklı üslubu ile iz bırakan bir yapım olarak Sahneport’ta kendini gösterecek.

Sahneport, çağdaş tiyatronun yeni yazılmış en iyi örneklerinden olan “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyunuyla seyircisiyle buluşacak.

Kanada, Birleşik Krallık, Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde kapalı gişe oynayan orijinal adıyla “Mouthpiece”, Tamer Levent rejisiyle sanatseverlerle buluşmak üzere hazırlanıyor.

Kendi olmayı başaran bir çocuğun hikâyesini anlatan “Fırça Çocuk” Sahneport’ta seyircisine ilham verecek.

Çekimleri Londra’da yapılan kuklaların kullanıldığı “Fırça Çocuk” oyunu 4-8 yaş seyirci grubu için Sahneport’ta yerini alacak.

Haldun Dormen’in oynadığı Moliere klasiği “Kibarlık Budalası” Sahneport’ta izleyicileriyle buluşmaya devam edecek!

Tarih sayfalarına adını yazdıran Moliere’in “Kibarlık Budalası” izleyicilerini büyülemek üzere sahnede yerini alacak.

Jest Tiyatro oyunları haziran ayında tiyatroseverler ile Sahneport’ta buluşacak!

Jest Tiyatro’nun “Karanlıkta Komedi”, “Sevmekten Öldü Desinler” ve “Suit” oyunları Sahneport’ta izleyicisine dolu dolu bir şölen hazırlıyor.

The Badau Sessions ve Rast Theather haziranda da Sahneport’ta!

Zorlu pandemi sürecinin günbegün geride bırakıldığı ve yazın kendini gösterdiği günlerde “Baturay Yarkın Trio feat. Nağme Yarkın”, “Ferit Odman Quintet”, “Genedos”, “Ozan Musluoğlu Quintet”, “Sarp Maden 5”, “SPIN” eserleri The Badau Sessions konserleri kapsamında haziran boyunca Sahneport sahnesinde yer alacak. Konserler yıl sonuna kadar devam edecek.

Rast Theather’ın sahnelediği, Hollanda’nın köklü tiyatro oyunlarından “De Mus” (Serçe) ve “Eleni en Roos” (Eleni ve Gül) yapıtları haziran ayı boyunca Türkçe alt yazı seçeneğiyle Sahneport’ta tiyatroseverlere farklı alternatifler sunacak.

Haziran ayındaki etkinliklerin kapanışını Tiyatro365 ve Tiyatrohane ile yapıyor.

Tiyatro365’in emek vermiş olduğu “Bilen Çocuk Zaman Makinesi” (Çocuk Oyunu) ve Tiyatrohane’nin “Sevgili”si hazirandan itibaren yılsonuna kadar Sahneport’ta olacak.

Sahneport Hakkında

Performans sanatlarından, konserlere; sergi ve müzelerden özel İçeriklere kadar geniş kültür sanat seçkisiyle sanatsal içerikleri Video on Demand (VOD) veya Live Streaming yoluyla sanatseverlere ulaştırıyor.

Önceki İçerikEverest Yayınları İlk Roman Yarışması
Sonraki İçerikHaftanın Şiir Kitabı: Şair enderemiroğlu seçti

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz