‘Müze Gazhane’ hizmete açıldı

18
'Müze Gazhane' hizmete açıldı

‘Müze Gazhane’ hizmete açıldı

İBB, eski yönetimin 2019’da bitirmeyi taahhüt ettiği Hasanpaşa Gazhanesi’ni “Müze Gazhane” adıyla hizmete açtı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Burasıyla aynı kaderi paylaşan ve atıl durumda olan Yedikule Gazhanesi’nde de restorasyon çalışmalarına başladığımızı ve orada da sizi, İstanbulluları, yine çok değerli bir kültür-sanat alanıyla, müze alanıyla buluşturacağımızı İstanbullulara müjdelemek istiyorum” dedi.

KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Müze Gazhane, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından hizmete açıldı. Bünyesinde; 6 sergi/müze salonu, 2 tiyatro/konser salonu, performans stüdyoları kütüphane, İstanbul Kitapçısı, 3 yeme içme alanı, atölyeler, ortak çalışma alanları ve kapalı otoparkı barındıran Müze Gazhane açılışı, birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Açılışta İmamoğlu’na, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de eşlik etti. İmamoğlu ve beraberindeki heyet, açılış öncesinde, İstanbul’un yeni sembol mekanında kısa bir gezinti gerçekleştirdi. Açılış öncesinde, İBB Kent Orkestrası ile prodüktörlüğünü ve yaratıcılığını Lalin Akalan’ın üstlendiği “Chromas Korosu (Başak Doğan), Amir Ahmedoğlu ve Tolga Böyük” işbirliğinde gerçekleşen canlı görsel-işitsel koro performansı sergilendi.

Önceki İçerikUluslararası Örgütsel Davranış Araştırmaları ve Yönetim Bilimleri Kongresi
Sonraki İçerikHaftanın kitabı: Perdede Notalar

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz